Úvodní stránka » Novinky » Jsme sponzorem pořadu Na hraně života.

3.4.2014

Jsme sponzorem pořadu Na hraně života. 7. díl pořadu má název "Požáry ve výškových budovách". Tento díl se zaměřil na téma Požárů ve výškových obytných budovách. V něm se autoři věnovali a společně s odborníkem hovořili o tomto tématu, stejně tak zásadách bezpečnosti v těchto objektech.



 

 

Hořících bytů v panelových domech přibývá. Tématu se věnovali i tvůrci pořadu Na hraně života.
Již sedmý díl pořadu Na hraně života, který odvysílala kabelová a internetová televize FILMpro v minulém týdnu, se tentokrát věnoval tématu, o němž se nepříliš často navenek hovoří, nicméně přesto je tématem více než společensky žádoucím. Tématem tohoto dílu pořadu bylo zabezpečení výškových obytných budov, takzvaných „paneláků“ z hlediska protipožárních opatření. Jak se ukazuje, také sami odborníci na bezpečnost a hasiči připouštějí, že ne vždy je stav některých českých panelových domů v tom nejlepším pořádku.

„Výškové obytné budovy v Česku vznikaly již na počátku sedmdesátých let a jejich výstavba pozvolna skončila někdy v devadesátých letech. Tyto budovy v tehdejší době splnily jistě základní bezpečnostní předpoklady, nicméně s postupem doby se stali poněkud technologicky zastaralými. Jak se ukazuje, právě tato skutečnost je často příčinou nezřídka vzniklých požárů. Proto jsme se rozhodli tomuto tématu podrobněji věnovat, neboť požárů v těchto objektech bohužel s postupem času tak nějak přibývá,“ říká autor pořadu Na hraně života Michal Šebek.
Semily, Kladno, Brno a dokonce také Plzeň. To jsou některá města, v nichž v poslední době došlo k požárům ve výškových obytných objektech. Jak se dosti často ukazuje, mnoho z těchto objektů navíc mnohdy postrádá ta nejzákladnější protipožární opatření a v některých z nich dokonce chybějí funkční pomůcky, jakými jsou hasicí přístroje a funkční hydrantové systémy.

„V některých z těchto objektů zcela chybí hasicí přístroje. Setkáváme se s tímto jevem poměrně často. Tyto přístroje se bohužel někdy stávají také terčem zájmu zlodějů,“ potvrzuje JUDr. Libor Silovský ze společnosti D.S.D. Metal plus, která se na Plzeňsku věnuje revizím hasicích přístrojů v těchto objektech.
Někdy je na vině, kdy v těchto objektech tyto pomůcky chybí, sám majitel tohoto objektu, který tyto protipožární prostředky nepořídí a objekt jimi případně vůbec nevybaví.

„Proto jsme se rozhodli téma požárů výškových budov otevřít, protože je to téma, o kterém se vůbec navenek nemluví. Kdo z nás skutečně ví, co dělat pokud začne v takovém objektu hořet? S pomocí odborníků – hasičů se budou moci sami diváci dozvědět, jak se chránit v případě požáru nebo to, zda se vůbec vyplatí utíkat z hořícího objektu, případně jak správně použít třeba hasicí přístroj,“ doplňuje Šebek.

Díl tohoto pořadu mohou diváci zhlédnout prostřednictvím archivu televizního pořadu Na hraně života na stránkách www.nahranezivota.cz, případně také prostřednictvím Facebooku na stránce: www.facebook.com/nahranezivota

 



 

Prodejna Plzeň

0H2A3610.jpg

 

ČSN EN ISO 9001:2001

Naše společnost je členem Komory bezpečnosti a ochrany zdraví při práci a požární ochrany České republiky.
  
D.S.D.METAL plus s.r.o.
Karlova 7, 30100 Plzeň
377 925 505 sekretariát
377 925 502 prodejna
377 925 503 eshop
FAX 377 320 954
61776548
DIČ CZ61776548